معرفی کتابخانه 

تاریخچه
این کتابخانه در سال 1372 تحت عنوان کتابخانه دانشکده پرستاری (دانشکده اقماری دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز) آغاز به کار نمود. در سال 1391، پس از استقلال به عنوان دانشکده علوم پزشکی آبادان به فعالیت خود بصورت کتابخانه مرکزی ادامه داد، و از آن پس در پی تصویب رشته های مختلف از جمله پرستاری، پزشکی، اتاق عمل، علوم آزمایشگاهی، بهداشت محیط، بهداشت حرفه ای، بهداشت عمومی، کتابداری و اطلاع رسانی پزشکی، فوریت های پزشکی، فناوری اطلاعات سلامت، بهداشت دهان و دندان ،هوشبری به ارائه خدمات به جامعه مورد نظر پرداخت.

هدف

 در راستای سیاست و خط مشی کتابخانه ها،مبتنی بر نشر، اشاعه و ترویج اطلاعات به مراجعین به عنوان یکی از ارکان اصلی پژوهشی و آموزشی؛ کتابخانه مرکزی دانشکده علوم پزشکی آبادان به تأمین منابع چاپی و الکترونیک مطابق با نیاز جامعه استفاده کننده به عنوان نقش اصلی خویش می پردازد. علاوه بر آن به انجام فعالیت در راستای اهداف پژوهشی و آموزشی مرتبط، برگزاری کارگاه های مرتبط و ... می پردازد.

چشم انداز

کتابخانه مرکزی و مرکز اسناد دانشکده علوم پزشکی آبادان با در اختیار داشتن کادر متخصص در حوزه کتابداری و اطلاع رسانی پزشکی علاوه بر گسترش و تعمیق خدمات، در راه اندازی کتابخانه های مراکز آموزشی درمانی و دانشکده ای به عنوان نیروی کارآمد و متخصص به ایفای نقش می پردازد. این کتابخانه  پس از گذار از فاز اجرا و راه اندازی به طور تخصصی بر عرضه خدمات کتابخانه در سطح وسیع به کاربران مختلف خواهد پرداخت.

جامعه استفاده کننده
اعضای هیأت علمی، دانشجویان، پزشکان، مدرسان مدعو، پرسنل از جمله جامعه استفاده کننده این مجموعه می باشند.
 

برنامه های بلند مدت

-راه اندازی کتابخانه های دانشکده ای

-افزایش فضای فیزیکی کتابخانه های اقماری

-برگزاری دوره های آموزش ضمن خدمت برای کتابداران شهرستان های آبادان و خرمشهر

-پیاده سازی فناوری های نوین در کتابخانه ها و مراکز اطلاع رسانی دانشکده

 

برنامه کوتاه مدت

-راه اندازی و تجهیز کتابخانه های بیمارستانی

-برگزاری کارگاه های آموزشی در سطوح مختلف

-افزایش فضای فیزیکی کتابخانه مرکزی

-جذب نیروی انسانی متخصص

-برگزاری کافه کتاب برای ترغیب فرهنگ مطالعه

تعداد بازديد اين صفحه: 1780
تعداد بازديد کنندگان سايت: 28481226 تعداد بازديد زيرپورتال: 200314 اين زيرپورتال امروز: 1107 سایت در امروز: 52812 اين صفحه امروز: 2